Złote Liceum 2020 - Perspektywy

Pilskie Agro-Targi w barwach hospicjum

kwiecień 2014

http://www.tetnoregionu.pl/images/stories/2014/kwiecien/pilskie_agro_targi.jpg


Członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, w sobotę, 26 kwietnia przeprowadzili zbiórkę publiczną na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Kwesta miała miejsce podczas Agro – Targów 2014 i Krajowej Wystawy Miasto Ogród na terenie pilskiej Wyspy i jej okolic (Aleja Niepodległości i ulica Wodna). Zbiórka rozpoczęła się od pochodu ubranych w żółte koszulki wolontariuszy TPCH w towarzystwie Prezydenta Piły – p. Piotra Głowskiego, którzy przeszli alejkami do miejsca w którym rok temu zasadzono tysiące tulipanów. Przybyli wykopywali wspomniane kwiaty razem z cebulkami i wspólnie z władzami miasta oraz Posłem RP Adamem Szejnfeldem, rozdawali je w zamian za datek do puszki na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego. Darczyńcy oprócz tulipanów otrzymywali także naklejki z żonkilem – międzynarodowym symbolem nadziei, broszury z informacją o działalności Towarzystwa Pomocy Chorym oraz ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz budowy hospicjum.
W zbiórce oprócz członków Towarzystwa uczestniczyli także jako wolontariusze uczniowie z pilskich szkół: Salezjańskiego Gimnazjum i Licem (na ul. Dembowskiego) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile (popularna „Teatralna”), w sumie 31 osób.

Zarząd Towarzystwa składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, a także osobom, które włączyły się w organizację ww. zbiorki: Dyrektorowi Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Pile – ks. Jerzemu Workowi, Pani Marii Kubicy – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, opiekunkom wolontariuszy z obydwu szkół: – p. Alicji Załachowskiej i Annie Kucharskiej oraz członkom Towarzystwa: p. Zdzisławie Ratajczak, p. Edwardowi Kurgunowi i p. Waldemarowi Krawczonkowi.