Złote Liceum 2019 - Perspektywy

Kocham Cię Życie

Z okazji Dnia Świętości Życia, które obchodzone jest 25 marca, Samorząd Uczniowski podjął się organizacji akcji mającej na celu promowanie nadrzędnej wartości życia ludzkiego. W czasie zebrań z rodzicami (15-16 marca) przedstawiciele SU zorganizowali kawiarenkę, gdzie serwowano pyszne pączki, kawę i herbatę oraz rozdawano materiały edukacyjne (foldery oraz ulotki aplikacji „Adoptuj życie”). Zebrane środki zostały przekazane na wsparcie akcji Fundacji Małych Stópek m.in. na pomoc samotnym matkom i ich dzieciom.

Kolejne działanie obejmowało organizację wystawy „Kocham Cię Życie”. To pierwsza wystawa autorstwa Fundacji Małych Stópek, w całości poświęcona osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Małgosię, Wiktora i wielu innych odwiedziła w lipcu 2017 r. fundacyjna ekipa, aby poznać ich niezwykłe historie, pasję oraz to co w nich najlepsze: zdolność do kochania, której nie ogranicza żadna niepełnosprawność. Wystawa, którą można wciąż oglądać w holu naszej szkoły, została przygotowana przez Wspólnotę „Nikodem” - za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się także uczniom, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację akcji: Weronice Ignacy, Marcinowi Starzonkowi, Marysi Jakobsche, Amelii Kania, Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim, którzy postanowili nas wesprzeć.

SU

Więcej: www.dlazycia.info