Złote Liceum 2019 - Perspektywy

Konkurs interdyscyplinarny "Mądra głowa".
2018-06-14

13 czerwca 2018 roku odbył się konkurs „Mądra głowa”. Brały w nim udział klasy drugie GTS. Konkurs zorganizowali: pani Kornelia Cimcioch, pani Beata Turczynowicz, pani Lucyna Lemanczyk – Jasiak i pan Radosław Wącisz. W jury konkursu znaleźli się uczniowie klasy III α – Marcelina Kurzac, Weronika Karczewska, Julia Różnowska, Maja Jelińska, Maria Kawałko
i Wojciech Mierzwicki, którzy czuwali nad pracą poszczególnych zespołów i obliczali ilość zdobytych przez nie punktów.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczniowie klas II GTS zdobywali punkty na rzecz swojego zespołu klasowego odpowiadając na pytania z zakresu geografii, biologii i historii olimpizmu.
W drugiej części konkursu, z racji zbliżających się MŚ w piłce nożnej, klasy rywalizowały ze sobą układając piosenki i wierszyki zagrzewające reprezentację Polski do walki na murawie.
Rywalizację zwyciężyła klasa II α, zdobywając w sumie 168 punktów, drugie miejsce zajęła klasa II β z kolekcją 157 punktów, natomiast na trzeciej pozycji ulokowała się klasa II γ, uzyskując 135 punktów. Zatem wszystkie klasy znalazły się na podium i mogły czuć się zwycięzcami. W związku
z tym wszyscy otrzymali nagrody. Klasa II α wygrała wyjście z wychowawcą na lody. Natomiast klasy II β i γ zostały nagrodzone słodką przekąską.

Fundatorami nagród byli Ksiądz Dyrektor Artur Kucharski i Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy naszym mecenasom za wsparcie.

 

Lucyna Lemanczyk-Jasiak