Klasa II d „doradcą smaku” - projekt „zdrowe żywienie” Ostatnio na lekcjach biologii omawialiśmy układ pokarmowy człowieka. Zainspirowało nas to do wykonania tego projektu w środę tj. 22 czerwca br. Cała klasa już od 8:00 przygotowywała poczęstunek, obieraliśmy i kroiliśmy owoce i warzywa.
Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w realizacji programu profilaktycznego „Płytka wyobraźnia to kalectwo”. Ma on na celu uświadomić młodym ludziom jakie zagrożenie niosą ze sobą skoki do wody.
W oparciu o materiały opracowane przez Stowarzyszenie „Integracja” co roku w czerwcu przeprowadzane są zajęcia dla uczniów klas I GTS. W tym roku odbyły się one 21 czerwca, w czasie godziny wychowawczej.
Podczas lekcji uczniowie muszą po pierwsze postawić się w sytuacji człowieka, który w wyniku nieszczęśliwego skoku do wody stracił władzę w nogach i porusza się na wózku inwalidzkim. Określenie swoich emocji pomaga później gimnazjalistom w sprecyzowaniu w jaki sposób mogą oni pomóc w codziennym życiu osobom z urazami kręgosłupa. W dalszej części zajęć młodzież uczy się rozpoznawać miejsca niebezpieczne związane z wodą i zdobywa informacje o medycznych skutkach nieudanych skoków – wpływ urazu kręgosłupa na funkcjonowanie organizmu. Ponadto gimnazjaliści uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom skoków oraz zasad obowiązujących przy wzywaniu fachowej pomocy do poszkodowanych (numery alarmowe, kolejność podawania informacji o wypadku i stanie rannego).
Joanna Odor
W dniu 16 czerwca br. uczniowie klas pierwszych LOTS – IA i IC. uczestniczyli w ZAJĘCIACH ZINTEGROWANYCH z Obrony Cywilnej i Edukacji dla Bezpieczeństwa. Część I zajęć zrealizowano na terenie Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Powiadamiania CPR w Pile przy ulicy Moniuszki.
W dniach 10 i 16 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych wraz opiekunami p. K. Cimcioch, p. B. Turczynowicz i p. M. Bartecką odwiedzili Stację Hydrologiczno – Meteorologiczną w Pile. Naszym przewodnikiem była p. J. Filip, która opowiedziała nam jak wygląda praca meteorologa.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób uzyskuje się dane o pogodzie, jak wyglądają urządzenia pomiarowe oraz jak często dokonuje się obserwacji.
Kornelia Cimcioch
Uczniowie klas III gimnazjum w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa sprawdzali w praktyce swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Najwięcej radości sprawiło bandażowanie. Uczniowie musieli stawić czoła krwawieniom i złamaniom. Opatrywali, usztywniali i dobrze się bawili na ostatnich zajęciach EdB w gimnazjum.
Dnia 18 czerwca 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. W konkursie uczestniczyło 327 uczniów z 14 szkół gimnazjalnych naszego powiatu.
17 czerwca klasa II alfa, w ramach realizowanego tematu lekcji z zajęć artystycznych: Sztuka blisko nas..., wybrała się do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, gdzie miała okazję obejrzeć wystawę dzieł współczesnej sztuki Japonii i Tajwanu i porozmawiać z dyrektorem biura - Tadeuszem Ogrodnikiem na temat roli galerii sztuki w krzewieniu kultury naszego społeczeństwa. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prace artystów i w ciekawy sposób je interpretowali. Zajęcia zakończyliśmy bogatsi o nową wiedzę i przeżycia estetyczne.
Małgorzata Bartecka
16 czerwca klasa II d z Panią Katarzyną Witosławską i z Anną Hoffmann- Rothe uczestniczyła w zajęciach na UAM w Pile. Na początku zajęcia rozpoczęły się od wykładu a następnie odbyły się ćwiczenia laboratoryjne z chemii i zajęcia terenowe z biologii.
15 czerwca klasa Ic z Panią Agnieszką Matylą i Anną Hoffmann-Rothe wybrała się na UAM w Pile. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu na temat budowy i właściwości cząsteczki wody. Po wykładzie zaczęła się część laboratoryjna z chemii i z biologii.